wróć do strony głównej

Aktualności

16.10.2018

Jak rekrutujemy? Technologia chatbot przyjazna i wygodna dla wszystkich

Sztuczna inteligencja i boty rewolucjonizują różne obszary biznesu, również obszar rekrutacji. Jesteśmy wśród pierwszych dużych firm w Polsce, które wykorzystują najnowszą technologię do automatyzacji selekcji kandydatów.

16.10.2018

Licheń - architektoniczny cud

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej jest nie tylko największym kościołem w Polsce, ale także niezwykle okazałym. Trwająca 10 lat (1994-2004) budowa bazyliki została sfinansowana jedynie z datków pielgrzymów, a my byliśmy jej generalnym wykonawcą.

09.10.2018

Polski Cement w Architekturze - z tego jesteśmy dumni

Stowarzyszenie Architektów Polskich co roku organizuje prestiżowy konkurs na najlepszą realizację z użyciem technologii żelbetonowej. Zbudowany przez Budimex gmach Sądu Rejonowego w Katowicach jest laureatem tej nagrody. To naprawdę wyjątkowo piękny i funkcjonalny budynek.

09.10.2018

Płyniemy z prądem!

Dzieci często pytają rodziców, skąd się bierze w gniazdku prąd. My odpowiadamy, że między innymi z elektrowni w Turowie. Moc nowego bloku elektrowni Turów to blisko 500 MW brutto. Ta moc pozwala zaspokoić potrzeby ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych. Natomiast elektrownia Bełchatów, w której wykonaliśmy fundament, to blok generujący aż 833 MW!

08.10.2018

Jubileuszowy konkurs fotograficzny - wyniki etapu wrześniowego

Zakończyliśmy szósty, przedostatni już etap konkursu fotograficznego z okazji 50-lecia firmy Budimex. Po powrocie z wakacji uczestnicy ze zdwojoną siłą przesyłali swoje zgłoszenia - otrzymaliśmy ponad 330 świetnych prac. Przy takiej liczbie zgłoszeń Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać sześć najciekawych prac. 

04.10.2018

Katowice mogą być dumne nie tylko ze Spodka

Niektórzy chwalą jej ciekawy, wręcz designerski styl, inni porównują ją do ogromnego termosu - nowa wieża kontroli lotów w Pyrzowicach k. Katowic - najwyższa tego typu w Polsce.

02.10.2018

W zdrowym ciele zdrowy duch

Regularna aktywność fizyczna hartuje ciało i umysł, a ostatnie lata udowodniły, że Polacy lubią i chcą być aktywni. Dlatego właśnie rozwój infrastruktury sportowej w Polsce to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów budowlanych.

27.09.2018

Pieniądze szczęścia nie dają...

Podobno Marilyn Monroe mówiła, że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy. W komfortowych warunkach można je zrobić w powstających niemal na każdym kroku galeriach handlowych. Centra handlowe i ogromne sklepy stały się codziennym elementem naszego krajobrazu, a często także lubianym przez całe rodziny miejscem rozrywki.

25.09.2018

Rekordowy rok 2017

Rok 2017 obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Francja na nowego prezydenta wybrała Emmanuela Macrona, w Stanach Zjednoczonych 45. prezydentem został Donald J. Trump, a w Polsce zmienił się prezes Rady Ministrów. Kamil Stoch zwyciężył w 65. Turnieju Czterech Skoczni, w kinach pojawił się ostatni film Andrzeja Wajdy – „Powidoki”, zaś literacką nagrodę Nike otrzymał Cezary Łazarewicz za „Żeby nie było śladów”. 

20.09.2018

Kraina mlekiem płynąca, czyli najnowocześniejszy taki zakład w Europie

Mleko bez laktozy, a może białkowe odżywki dla sportowców? Najwięksi na świecie dostawcy zaawansowanych odżywek - dla sportowców, dzieci czy też suplementów diety - korzystają z produktów wytwarzanych w jednej z najnowocześniejszej mleczarni w Europie. To właśnie w Lidzbarku Warmińskim, w zaledwie 6 miesięcy, zbudowaliśmy dla grupy Polmlek na wskroś nowoczesny obiekt.

Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl