wróć do strony głównej

Aktualności

11.12.2018

Wspieramy innowacje

Świat rozwija się w ogromnym tempie. Niemal co roku wymieniamy smartfon na bardziej zaawansowany, lodówki potrafią same zamawiać brakujące produkty, a inteligentne domy dopasowują się do stylu naszego życia. Choć może na pierwszy rzut oka tego nie widać, zmieniają się także technologie stosowane w budownictwie.

29.11.2018

Żelazny Most - potężna inwestycja, potężne wyzwanie

Odpady poflotacyjne… Brzmi jak kosmos? Okazuje się, że największe w Europie i drugie co do wielkości na świecie miejsce ich deponowania znajduje się na wschód od Polkowic. Obiekt Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych, należący do KGHM Polska Miedź i zwany „Żelaznym Mostem”, jest miejscem deponowania odpadów z flotacji rud miedzi.

 

29.11.2018

Nie tylko miejsca pracy…

Podziwiając krajobrazy największych miast w Polsce, można odnieść wrażenie, że istnieje tendencja rozwoju wzwyż. Dzisiaj tworzymy biurowce, które są nie tylko miejscem pracy, ale także wizytówką, przez pryzmat której spoglądają na nas przyszli partnerzy biznesowi. Z czego bierze się unikatowość zrealizowanych przez nas obiektów?

29.11.2018

Suchy zbiornik w Raciborzu – tak chronimy przed powodziami

Większość z nas pamięta rok 1997 i falę powodzi, które wówczas nawiedziły Polskę. Jednym z miast, które najbardziej ucierpiało w tym czasie, był Wrocław. Aby zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości zdecydowano się na wybudowanie potężnego zbiornika, który ochroni ponad 2,5 mln mieszkańców regionu. Budimex jest odpowiedzialny za doprowadzenie inwestycji do końca.

29.11.2018

Gdańskie okno na świat

Przez porty morskie do kraju trafiają towary z całego świata – od ropy i gazu przez elektronikę aż po samochody, a my mamy sporo doświadczeń w unowocześnianiu i przebudowie portów oraz nabrzeży. Przed nami zadanie zbudowania nabrzeża „Dworzec drzewny” w gdańskim porcie.

28.11.2018

Fotograficzny konkurs z okazji 50-lecia Budimeksu rozstrzygnięty!

Siedem miesięcy zmagań, blisko 2000 znakomitych zdjęć i 40 finalistów miesięcznych etapów! Wiele emocji, ale przede wszystkim wiele niesamowitych zdjęć naszych realizacji. To właśnie m.in. w ten sposób świętowaliśmy 50 urodziny Budimeksu. 

27.11.2018

Lubisz żeglować? Malowniczy Kanał Elbląski czeka!

Kanał Elbląski to prawdziwy unikat w skali świata, uznany został za jeden z siedmiu cudów Polski w plebiscycie „Rzeczpospolitej”. Co jest w nim tak niesamowitego? Pochylnie, które wyciągają statki z wody i po torach przenoszą do kolejnych części kanału – wrażenia niesamowite! 

22.11.2018

Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Wiele naszych inwestycji to centra medyczne czy naukowe. Cieszy nas, że mieliśmy okazję pracować przy Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, które jest najważniejszym ośrodkiem tego typu w Polsce i jednym z najważniejszych ośrodków na świecie. Na marginesie, czy wiecie, że pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej dokonano w 1992 roku?

20.11.2018

Nowoczesne technologie na placu budowy

Czasy, w których inżynierowie mieli do dyspozycji jedynie papierowe plany oraz proste narzędzia odchodzą do lamusa. Dziś na naszych placach budów coraz częściej zobaczyć można pracowników wyposażonych w tablety, laserowe mierniki, a nawet w drony.

15.11.2018

Krakowski szybki tramwaj

Szybki tramwaj jest jedną z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Krakowie. Dzięki niemu można szybciej przemieszczać się po stolicy Małopolski. Był to znaczący projekt transportu miejskiego, polegający na budowie torowiska tramwajowego wraz z pętlą, przystankami oraz systemami operacyjnymi. Mieliśmy w tym swój udział!

Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl