wróć do strony głównej

Aktualności

15.11.2018

Krakowski szybki tramwaj

Szybki tramwaj jest jedną z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Krakowie. Dzięki niemu można szybciej przemieszczać się po stolicy Małopolski. Był to znaczący projekt transportu miejskiego, polegający na budowie torowiska tramwajowego wraz z pętlą, przystankami oraz systemami operacyjnymi. Mieliśmy w tym swój udział!

Krakowski szybki tramwaj

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2017 roku liczba mieszkańców Krakowa wynosiła ponad 760 tysięcy, co oznacza dla miasta wyzwania komunikacyjne i ekologiczne.

W 2006 roku zaangażowaliśmy się w budowę kluczowej inwestycji dla Krakowa, czyli Szybkiego Tramwaju. Realizację powierzonego nam odcinka zakończyliśmy w 2008 roku. Sam projekt łączy zalety tramwaju z metrem. Zapewnia on mieszkańcom szybszy dojazd do pracy, a co za tym idzie, oszczędza ich cenny czas. Wszystko dzięki bezkolizyjnym torowiskom, umożliwiającym znaczne zwiększenie średniej prędkości komunikacyjnej oraz skrzyżowaniom z priorytetowym przejazdem.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły roboty branżowe, tj. przebudowa linii elektroenergetycznych, oświetlenia, sieci teletechnicznych, gazowych i wodociągowych. Wartość projektu powierzonego Budimeksowi wyniosła 227 mln zł netto, a inwestorem była Agencja Rozwoju Miasta SA w Krakowie.

 

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl