wróć do strony głównej

Aktualności

29.11.2018

Nie tylko miejsca pracy…

Podziwiając krajobrazy największych miast w Polsce, można odnieść wrażenie, że istnieje tendencja rozwoju wzwyż. Dzisiaj tworzymy biurowce, które są nie tylko miejscem pracy, ale także wizytówką, przez pryzmat której spoglądają na nas przyszli partnerzy biznesowi. Z czego bierze się unikatowość zrealizowanych przez nas obiektów?

Nie tylko miejsca pracy…

Stawiamy na design

Każdy projekt musi posiadać duszę i serce. W wypadku gwiezdnych bliźniaków - Silesia Star Katowice - jest tym wyjątkowa konstrukcja. 6796 „złotych”, nieregularnie usytuowanych okien sprawia, że twarda, betonowa konstrukcja przyciąga wzrok i wyróżnia obiekt wśród stonowanej zabudowy.  Wybierzcie się tam o zachodzie lub wschodzie słońca - odbijające się w złotych oknach Katowice czynią to miejsce niesamowicie klimatycznym.

Pasywnie znaczy efektywnie

Podczas budowy biurowców wiemy, że jedną z kluczowych spraw dla przyszłych najemców są koszty użytkowania. W odpowiedzi na ich potrzeby Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku posiada całkowicie przeszkloną elewację. Ułatwiony dostęp światła dziennego przekłada się na optymalizację kosztów energii elektrycznej. Dodatkowe wdrożenie odpowiednich systemów izolacji i wodooszczędnych instalacji, pozwala oszczędzić nawet tysiące złotych rocznie. Nasi inżynierowie starannie dobierają każdy element, od rodzaju mieszkanki betonu, z której wylewane są stropy, po otuliny rur i systemów wentylacyjnych. Finalnie przekłada się to na niższy koszt eksploatacji budynków, ale także wyższy komfort pracy.

Biuro bliżej ludzi

Czy wiesz, że efektywność pracowników często zależy od komfortu miejsca pracy? Dlatego większość naszych projektów posiada specjalnie przemyślane udogodnienia. W budowanych przez nas biurowcach dbamy np. o użytkowników samochodów elektrycznych, stawiając stacje ładujące. Takie znajdują się np. w gdańskim biurowcu Neptun czy w katowickim Silesia Star. Instalacje ukryte w podłogach, specjalne moduły do modyfikacji open space’ów, przestronne i przestrzenne połączenia, ułatwiające komunikację pomiędzy budynkami… to tylko kilka z elementów, dzięki którym praca w biurowcach staje się łatwa i przyjemna.

Certyfikaty jakości

Oddziaływanie na otaczające środowisko, czynniki wpływające na samopoczucie pracowników, lokalizacja i transport to jedne z najważniejszych kryteriów, które trzeba spełnić, żeby dołączyć do elitarnego grona ekologicznych budynków BREEAM. Chwalimy się, że zgodnie z raportem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, wiele ze zbudowanych przez nas biurowców np. Pixel w Poznaniu (który zdobył również tytuł Budowa Roku 2012) i wspomniany Silesia Star Katowice znajdują się grupie najlepszych obiektów w Polsce spełniających standardy eko-jakości. Na przyznanie certyfikatu wpływa bardzo wiele czynników, a część z nich jest zależna od wykonawcy. Dostęp światła słonecznego, akustyka, odpowiednia temperatura – o to wszystko musi zadbać architekt i wykonawca, a ten ostatni musi jeszcze udowodnić, że wszystkie materiały, których użył do budowy, pochodzą z legalnych źródeł, od lokalnych dostawców, posiadających odpowiednie certyfikaty ekologiczne.

-----------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl