wróć do strony głównej

Aktualności

27.09.2018

Pieniądze szczęścia nie dają...

Podobno Marilyn Monroe mówiła, że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy. W komfortowych warunkach można je zrobić w powstających niemal na każdym kroku galeriach handlowych. Centra handlowe i ogromne sklepy stały się codziennym elementem naszego krajobrazu, a często także lubianym przez całe rodziny miejscem rozrywki.

Pieniądze szczęścia nie dają...

Mamy swój udział w urozmaiceniu polskich miast takimi obiektami. Wybudowaliśmy m.in. Centrum Handlowe Galeria Pomorska w Bydgoszczy, bydgoską Ikeę czy sklep Decathlon w Piasecznie.

Popularna w Bydgoszczy i w regionie

Na 40 tys. metrów kwadratowych, czyli powierzchni równej niemal 5 boiskom piłkarskim, Galerii Pomorskiej mieści się ponad 130 sklepów i restauracji, wielopoziomowy parking na 900 miejsc postojowych, który wraz z parkingami na terenie zewnętrznym umożliwia klientom pozostawienie swojego samochodu na jednym z ponad 1400 miejsc postojowych. To blisko dwa razy więcej niż w ciągu doby zjeżdża z taśm poznańskiej fabryki Volkswagena.

Wyczekiwana przez kilkanaście lat

O 10 tys. m2 mniejszą powierzchnię ma trzykondygnacyjny sklep skandynawskiej firmy Ikea wraz z częścią usługową i biurową, mieszczący się przy ulicy Skandynawskiej w Bydgoszczy. Spokojnie możemy się tam udać autem, bo obok znajduje się parking, który może pomieścić ponad 1100 samochodów. Czy wiecie, że IKEA to skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska Ingvara Kamprada (IK) oraz nazw farmy i wioski, w których dorastał założyciel firmy – Elmtaryd i Agunnaryd (EA)?

Ikea w Bydgoszczy w momencie powstania była dziewiątym sklepem firmy w Polsce i pierwszym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W związku z inwestycją zatrudnienie znalazło około 270 osób. Budowa była długo wyczekiwana - rozmowy, by szwedzka firma ulokowała się właśnie w Bydgoszczy, trwały przed rozpoczęciem budowy kilkanaście lat.

Ze sportowym duchem

Ze stolicy Pomorza i Kujaw przenosimy się do stolicy kraju, gdzie na jego obrzeżach, w podwarszawskim Piasecznie, zrealizowaliśmy inny obiekt usługowo-handlowy, tym razem dla sieci marketów sportowych - Decathlon. Na powierzchni ponad 9 tys. m2 pewnie znajdziemy wszystko, co potrzebne dla małego i dużego sportowca. Czy wiecie, że Decathlon zajmuje się nie tylko handlem? Firma opracowuje także różne nowoczesne materiały, np. Equarea odpowiedzialny za aktywne odprowadzanie potu z odzieży czy Novadry – nieprzemakalna i oddychająca membrana stosowana w odzieży i butach.

Gdzie byście nie poszli na zakupy, to w każdym zbudowanym przez nas obiekcie znajdziecie najlepsze rozwiązania, które sprawiają, że zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze – od układu korytarzy i schodów po relaksujące oświetlenie.

 

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

 

 

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl