wróć do strony głównej

Aktualności

25.09.2018

Rekordowy rok 2017

Rok 2017 obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Francja na nowego prezydenta wybrała Emmanuela Macrona, w Stanach Zjednoczonych 45. prezydentem został Donald J. Trump, a w Polsce zmienił się prezes Rady Ministrów. Kamil Stoch zwyciężył w 65. Turnieju Czterech Skoczni, w kinach pojawił się ostatni film Andrzeja Wajdy – „Powidoki”, zaś literacką nagrodę Nike otrzymał Cezary Łazarewicz za „Żeby nie było śladów”. 

Rekordowy rok 2017

Również niezwykle ciekawy rok, a do tego rekordowy, zanotował Budimex, który mógł się pochwalić skonsolidowanymi przychodami na poziomie 6,369 mld złotych i zyskiem netto na poziomie 464 mln złotych.

Recepta na sukces

Niemal połowę portfela zamówień, bo aż 45%, stanowiły drogi, kolejne 26% – budownictwo kubaturowe, 12% – kolej, budownictwo energetyczno-przemysłowe – 10%, a 7% – prace hydrotechniczne. Tempo realizacji kolejnych inwestycji pozwoliło nam objąć zaszczytne miejsce lidera wśród największych firm budowlanych w naszym kraju. W kolejny rok weszliśmy z portfelem zamówień o wartości przekraczającej 10 miliardów złotych!

Duże i jeszcze większe konrtakty

Wartość złożonych przez nas ofert dla inwestycji infrastrukturalnych wzrosła w porównaniu z 2016 rokiem o przeszło 80%. Oto kilka przykładowych kontraktów, które podpisaliśmy:

- W konsorcjum z Ferrovial Agroman podpisaliśmy umowę na realizację jednej z najważniejszych inwestycji Krakowa w ostatnich lat – Trasę Łagiewnicką.

- W Chełmie podpisaliśmy umowę z Zarządem Dróg Miejskich na przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.

- Z białostockim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisaliśmy kontrakt na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn, odcinek: węzeł Stawiski (bez węzła) - początek obwodnicy Szczuczyna o długości 18 km.

- Z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie podpisaliśmy w grudniu umowę na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3.

Jednak dla wielu najbardziej kluczową inwestycją zakontraktowaną w ubiegłym roku jest budowa drogi ekspresowej S7 na granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, tzw. węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku-Kamiennej. GDDKiA zapłaci za ten kontrakt 211 mln złotych. To jedna najbardziej wyczekiwanych dróg w kraju, której ukończenie wyraźnie ułatwi dojazd nad morze.

Obok infrastruktury - kubatura

Wielkie inwestycje to nie tylko drogi. Podpisaliśmy umowę m.in. na budowę zakładu utrzymania naprawy i konserwacji silników lotniczych w Środzie Śląskiej. Czy wiecie, że w tym zakładzie będą serwisowane silniki wyprodukowane przez General Electric, a zamontowane w samolotach Lufthansy?

W naszym portfolio nie zabrakło obiektów użyteczności publicznej. Jako lider konsorcjum podpisaliśmy umowę na budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Na zlecenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie podjęliśmy się wybudowania Kliniki Hematologii oraz Kliniki Nefrologii ze stacją dializ.

W ramach budownictwa mieszkaniowego Centrum Nowoczesnych Technologii zleciło konsorcjum, w którego skład weszliśmy, wykonawstwo pierwszego etapu inwestycji Nowa 5 Dzielnica przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Natomiast wśród realizacji obiektów biurowych znalazła się warszawska inwestycja „WOLA RETRO”, w której mieścić się będzie nasza nowa siedziba.

Kolej i hydrotechnika

Na zlecenie PKP PLK, w konsorcjum, podjęliśmy się realizacji prac projektowych i robót budowlanych na linii obwodowej w Warszawie (modernizacja odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska). Podpisaliśmy także kontrakt na modernizację jednego z odcinków drogi kolejowej numer 7 – od Pilawy do Dęblina oraz w konsorcjum na budowę, przebudowę i rozbudowę (modernizację) kolejnego odcinka linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa - Dorohusk, na odcinku Otwock - Lublin, odcinek Otwock – Pilawa. W konsorcjum zawarliśmy również kontrakt na modernizację odcinka Trzebinia – Krzeszowice (odcinek trasy Katowice – Kraków).

Co z pracami hydrotechnicznymi? Wraz z Ferrovial Agroman podpisaliśmy umowę z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach na dokończenie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Zakres prac obejmuje budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego o długości 22,4 km i wysokości 11 m.  Ma on chronić ok. 2,5 mln mieszkańców dorzecza Odry - od Raciborza do Wrocławia.

To tylko kilka z naszych wielu powodów do dumy. O realizowanych przez nas inwestycjach dowiesz się więcej na stronie korporacyjnej: www.budimex.pl

 

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

 

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl