wróć do strony głównej

Aktualności

22.11.2018

Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

Wiele naszych inwestycji to centra medyczne czy naukowe. Cieszy nas, że mieliśmy okazję pracować przy Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, które jest najważniejszym ośrodkiem tego typu w Polsce i jednym z najważniejszych ośrodków na świecie. Na marginesie, czy wiecie, że pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej dokonano w 1992 roku?

Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach

W zakres naszych prac weszły prace wykończeniowe, elewacyjne i instalacyjne, a istniejący szpital połączono z nową częścią. Dzięki temu Centrum stało się nowoczesnym szpitalem, świadczącym usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie, wyposażonym w unikalną aparaturę medyczną i ze znakomicie przygotowanym centrum naukowo-szkoleniowo-konferencyjnym. Całkowita wartość projektu wynosiła 48 mln zł netto. W realizację byliśmy zaangażowani od maja 2011 do lipca 2012 r. Inwestorem był Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Nasze starania, by uczynić Centrum Słuchu w Kajetanach jednym z najlepszych na świecie docenili nie tylko pacjenci ośrodka. Uzyskało ono „Złoty Laur Innowacyjności” w kategorii „Budownictwo”, przyznawany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

 

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl