wróć do strony głównej

Aktualności

10.09.2018

Szkoła Filmowa w Gdyni - mekka polskich twórców

Robić to, co się lubi i czerpać wiedzę od najlepszych… To marzenie każdego młodego człowieka, który zaczyna swoją zawodową przygodę. Taką możliwość mają uczniowie Gdyńskiej Szkoły Filmowej, którzy tworzenia sztuki filmowej uczą się od m.in. Katarzyny Figury, Jacka Bławuta, Sławomira Fabickiego czy Mileny Fiedler, w budynku, który jest naszą realizacją.

Szkoła Filmowa w Gdyni - mekka polskich twórców

Pierwsi słuchacze Gdyńskiej Szkoły Filmowej (Policealnego Niepublicznego Studium Filmowego) rozpoczęli intensywne ćwiczenia, seminaria i wykłady na 2-letnim Wydziale Reżyserskim 1 października 2010 roku.

W myśl idei, iż „współczesny reżyser filmowy musi być wszechstronnie wykształconym zawodowo twórcą”, Gdyńska Szkoła Filmowa jest nowoczesnym projektem edukacyjnym, inspirowanym programami nauczania rodem z mekki filmu - Stanów Zjednoczonych, ale także: Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii. Niezbędne wykłady teoretyczne stanowią punkt wyjścia do szeregu ćwiczeń, prób warsztatowych oraz realizacji scen i etiud filmowych. Zajęcia w niewielkich grupach umożliwiają indywidualną pracę oraz bezpośredni, merytoryczny kontakt z wykładowcą. Jeden semestr to aż 700 godzin zajęć. Czy wiecie, że nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna i każdy utalentowany młody człowiek ma szansę uczyć się tu od najlepszych mistrzów kina?

Komfort nauczania zapewnia zrealizowany przez nas trzykondygnacyjny gmach o prostej, modernistycznej formie ze szklaną fasadą, o powierzchni użytkowej ponad 3700 m2. Szkoła mieści między innymi sale wykładowe oraz te, przeznaczone do zajęć praktycznych, w tym studio dźwiękowe, pracownie fotograficzne i montażowe. Do dyspozycji słuchaczy jest również biblioteka, filmoteka i klub studencki. Oprócz siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej w budynku znajdują się również: 3 sale kinowe, w tym największa na 227 widzów. Inwestycja obejmowała również budowę parkingu podziemnego na 220 samochodów pod Placem Grunwaldzkim oraz zagospodarowanie samego placu.

A tak na marginesie… czy wiecie, że film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, walczył o „Złotą Palmę” w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2017 roku? Finalnie jej nie otrzymał, ale i tak znalazł się w gronie 9 najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata!

 

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl