wróć do strony głównej

Aktualności

02.10.2018

W zdrowym ciele zdrowy duch

Regularna aktywność fizyczna hartuje ciało i umysł, a ostatnie lata udowodniły, że Polacy lubią i chcą być aktywni. Dlatego właśnie rozwój infrastruktury sportowej w Polsce to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów budowlanych.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dwa miasta, jedna wizja

Czy wiesz, że wybudowana w 2010 roku Ergo Arena w Sopocie miała wpływ na dzisiejszą topografię Trójmiasta? Władze miast dokonały korekty własnych granic w taki sposób, aby przedzielała ona halę na połowę, z których każda leży w innym mieście. Od 2012 zlokalizowana przy placu Dwóch Miast Arena, jest symbolem wyjątkowej współpracy samorządów Gdańska i Sopotu.

Mieszcząca 15 tys. widzów hala, w porównaniu do aren piłkarskiej Ekstraklasy, byłaby jednym z największych obiektów, zostawiając w tyle stadiony Pogoni Szczecin czy Cracovii Kraków. A jeżeli hojny gospodarz zapragnąłby zapewnić wszystkim kibicom transport do domu musiałby wynająć aż 3750 taksówek.

Podczas pobytu w Sopocie warto sprawdzić, co będzie się działo w Arenie. Hala była już gospodarzem WWE The Smackdown World Tour – zawodów wrestlingu, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016 oraz salą koncertową dla gwiazd muzyki elektronicznej i rockowej – Armin van Buuren czy 30 Seconds to Mars, a nawet Lady Gagi.

Lokalnie lepiej

Nasze projekty realizujemy również dla lokalnych społeczności. Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie oferuje mieszkańcom szeroki wachlarz zajęć niczym najlepsze kluby fitness - od aerobiku i boksu po tenisa stołowego. Jeżeli przyjdzie taka potrzeba, przy wykorzystaniu specjalnej wykładziny, hala przeobraża się w przestronną sale konferencyjną lub wieczorne kino.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że wielkie święto kobiecej siatkówki może zawitać do Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach FIVB World Grand Prix 2017, nowoczesna sala widowiskowa pękała w szwach, goszcząc ponad 4,5 tys. widzów podczas zmagań Polek z grupowymi rywalkami. Biorąc pod uwagę, że Ostrowiec zamieszkuje 72 tys. mieszkańców wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący.

Podobnie lokalna społeczność może się cieszyć ze wspaniałego stadionu Arena Lublin oraz całkowicie przebudowanego przez Budimex stadionu lekkoatletycznego. Z kolei kibice Wisły Kraków mogą podziwiać rozgrywki z komfortowej trybuny południowej, która jest naszym dziełem.

To tylko kilka spośród naszych realizacji. Spoglądając na całą listę wybudowanych obiektów jesteśmy dumni, że co roku stają się gospodarzami największych wydarzeń sportowych w Europie i na świecie.

 

-------------------------------

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firmy chcemy przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu. Zapraszamy do lektury!

 

zobacz wszystkie aktualności
Zobacz listę inwestycji
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl