wróć do strony głównej

Inwestycje

Jarosławiec

„Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego – zadanie VI i VII” - pierwszy projekt zabezpieczenia brzegu i klifu w Jarosławcu

więcej →

Darłowo

„Ochrona brzegów morskich na wschód od portu Darłowo” którego całkowita wartość wyniosła około 100 mln zł.

więcej →

Świnoujście

Stanowisko Promowe w Świnoujściu - najbardziej zaawansowane technologicznie stanowisko promowe w Polsce, dzięki któremu autostrada morska Świnoujście-Trelleborg stała się faktem.

więcej →

Droga S5 Żnin - Gniezno

Droga S5 Żnin - Gniezno, od w. Mielno. Droga ekspresowa S5 na odcinku Żnin - Gniezno zapewnia sprawne połączenie autostrady A1 Gdańsk – Katowice z autostradą A2 Poznań-Warszawa.

więcej →

PKM - Pomorska Kolej Metropolitalna

Największa Inwestycja Samorządu Pomorskiego w historii, która zmieniła krajobraz i Trójmiasta oraz odmieniła sposób podróżowania po Kaszubach

więcej →

Węzeł Karczemki

Kluczowy Węzeł Infrastruktury Trójmiasta łączący lotnisko z centrum miasta Gdańsk, budowany z założeniami przepustowości do 90 tys. pojazdów na dobę oraz w formule PPP.

więcej →

DK21 Słupsk

"Słupski Ring" przecinając 8 torową linię kolejową, połączył wiaduktem łukowym oddzielone od siebie północne i południowe dzielnice miasta

więcej →

Most w Kwidzynie

To jedna z najdłuższych w Polsce przepraw mostowych i rekordowy most w Europie w kategorii extradosed

więcej →

Lotnisko Szymany

To najszybciej wybudowany pas startowy – prace ukończono w zaledwie 4 miesiące od podpisania umowy

więcej →

LCS Iława

Kompleksowa, obejmująca wszystkie branże, modernizacja linii kolejowej w standardzie umożliwiającym przejazd pociągu Pendolino z prędkością nawet 200 km/h.

więcej →

Budowa A2 Konin – Łódź

Odcinek Dąbie – Wartkowice i odcinek Wartkowice – Emilia. Jedne z pierwszych inwestycji drogowych realizowane w kraju z unijnych funduszy (lata 2004 – 2006r).

więcej →

Silesia Star Katowice

Silesia Star Katowice to kompleks dwóch budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu sięgającej 27000 m2.

więcej →

Obwodnica Augustowa

W skład inwestycji wchodziły projekt i budowa obwodnicy w ciągu drogi krajowej 8 na odcinku: węzeł Augustów do węzła Szkocja oraz drogi ekspresowej S-61 na odcinku: węzeł Szkocja do węzła Lotnisko.

więcej →

Budowa Alei Solidarności

Budowa Alei Solidarności do Węzła Dąbrowica w Lublinie – ta inwestycja to swoista brama wjazdowa do miasta z centrum Polski.

więcej →

Obwodnica Ostródy

Przykład inżynierskich możliwości w pokonywaniu ekstremalnie trudnych warunków geotechnicznych w budownictwie infrastrukturalnym.

więcej →

Budowa autostrady A4

Budowa odcinków: A4 Tarnów – Dębica (42km), A4 Dębica – Rzeszów Zachód (33km), A4 Rzeszów Zachód – Rzeszów Centralny (4km), A4 Rzeszów Wschód – Jarosław (45km), A4 Jarosław – Radymno (20km)

więcej →

Łącznica kolejowa w Krakowie

Jest to jedyny tego typu wybudowany obiekt w Polsce, który dodatkowo fantastycznie się prezentuje.

więcej →

Nowa droga startowa w Pyrzowicach

Realizacja Nowej Drogi Startowej w Pyrzowicach - w ramach realizacji inwestycji wykonano pas startowy.

więcej →

CSK Lublin

Centrum Spotkania Kultur jest kompleksem budynków łączących starą cześć gmachu Filharmonii Lubelskiej z nowo wybudowanym kompleksem Centrum Spotkania Kultur.

więcej →

ICE Kraków

ICE to zamknięta w „topniejącej kostce lodu” sala konferencyjno-kongresowa i koncertowa na 2100 miejsc, sala teatralna na 600 miejsc oraz sala kameralna i zespół salkonferencyjnych.

więcej →

Hotel Narvil

To niepowtarzalny, czarujący, zawierający w sobie kunszt architektury i jakości wykonania obiekt,zabierający nas w świat natury w luksusowym wydaniu

więcej →

Stadion Lublin

To największa arena sportowa Lubelszczyzny – miejsce, gdzie królują emocje sportowe i artystyczne.

więcej →

LC Corp Warszawa

LC Corp Warszawa, Przyokopowa - Wola Center to zespół budynków biurowych na warszawskiej Woli przy ulicy Przyokopowej 33. 

więcej →

USK w Białymstoku

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, to jeden z największych szpitali w Polsce, a jednocześnie najnowocześniejsza publiczna placówka służby zdrowia w województwie podlaskim.

więcej →

Beyond Poznań

To najbardziej niezawodne, najbardziej odporne, najbardziej bezpieczne i najbardziej nowoczesne centrum danych w Europie Środkowej.

więcej →

PSE w Konstancinie

To obiekt o złożonej formie zawierającej efektowne elementy architektury, zbudowany w oparciu o nowoczesne technologie i systemy, jednocześnie wtopiony w otaczające środowisko.

więcej →

Dworzec w Przemyślu

Nazywany jest najpiękniejszym dworcem podkarpacia i najpiękniejszym dworcem pomiędzy Krakowem a Lwowem – pierwotnie wybudowany w roku 1895.

więcej →

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie

Stadion został zaliczony przez PZLA do stadionów kategorii IIIA, co umożliwia organizację imprez do rangi mistrzostw Polski w lekkiej atletyce seniorów oraz mitingów międzynarodowych.

więcej →

Pixel w Poznaniu

To innowacyjny i ekologiczny biurowiec z certyfikatem BREEAM, zbudowany dla największej grupy sprzedażowej w Polsce - Allegro.

więcej →

Drugi Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku

Nowoczesna bryła terminala wyglądem nawiązuje do żurawi stoczniowych harmonijnie wpisując się w historię miasta.

więcej →

Dworzec we Wrocławiu

To jeden z najładniejszych dworców kolejowych w Polsce. O jego oryginalności decydują monumentalna bryła, przestronny hol i zadaszona - wyjątkowa w skali Europy - hala peronowa.

więcej →

Lotnisko Lublin

Na tle innych lotnisk w kraju wyróżnia je przede wszystkim nowoczesna forma budynku Terminala, utrzymana w białej kolorystyce, nawiązująca do aerodynamicznych kształtów samolotu czy latawca

więcej →

Polpharma Starogard Gdański

To jedna z najnowocześniejszych fabryk farmaceutycznych w Europie.

więcej →

Bazylika w Licheniu

Jest to obecnie największa świątynia w Polsce i jedna z największych na świecie. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 000 wiernych.

więcej →

Szkoła Filmowa w Gdyni

Gdyńskie Centrum Filmowe jest zlokalizowane w centrum miasta, w sąsiedztwie Teatru Muzycznego, kilkaset metrów od śródmiejskiej plaży.

więcej →

Plac Litewski w Lublinie

Zrewitalizowany Plac Litewski robi furorę wśród mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto turystów.

więcej →

BioNanoPark w Łodzi

BioNanoPark w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo -Technologicznym ma prawie 8 tys. m2 powierzchni.

więcej →

City Park w Poznaniu

To unikalna kompozycja tradycji dawnych koszarów wojskowych połączona z prestiżem i nowoczesnością.

więcej →

Wydział Chemii UJ

To jedna z największych inwestycji Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieńcząca program 650 milionów na 650-lecie istnienia UJ.

więcej →

Budowa kompleksu Paderevianum II UJ w Krakowie

To dwa nowoczesne budynki użyteczności publicznej o funkcji dydaktyczno-naukowej połączone przestrzennie i funkcjonalnie, zrealizowane „pod klucz”

więcej →

CZIiTT Politechniki Warszawskiej

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej - niepowtarzalna przestrzeń inspirująca do rozwoju innowacji i transferu nowych technologii.

więcej →

Centrum Biurowe NEPTUN w Gdańsku

Centrum Biurowe Neptun to w chwili oddania (2014 rok) najwyższy budynek, jaki do tej pory powstał w Gdańsku.

więcej →

Hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi

Inwestycja wyróżnia się na tle tkanki miejskiej poprzez unikatową elewację – imitującą piksele obrazu telewizyjnego, zawierająca kadr z pierwszego powojennego filmu polskiego “Zakazane Piosenki”.

więcej →

Politechnika Warszawska – Wydział Matematyki

Budynek wzniesiono na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, pomiędzy Aleją Niepodległości i ulicami Koszykową i Noakowskiego w Warszawie.

więcej →

Modernizacja Biblioteki Głównej UW

To jeden z lepiej rozpoznawalnych budynków w Warszawie przez każdego studenta odwiedzającego kampus główny UW. 

więcej →

Galeria Pomorska w Bydgoszczy

Prace obejmowały rozbudowę galerii z parkingiem wielopoziomowym i wewnętrznym układem komunikacyjnym. Prace budowlane miały na celu zwiększenie powierzchni handlowo-usługowej o 10 tys. m3.

więcej →

Stadion Arka Gdynia

Przebudowa oraz wykonanie infrastruktury technicznej stadionu klubu Arka Gdynia w Gdyni.

więcej →

Elektrownia Turów

Nowy blok energetyczny będzie mógł zaspokoić zapotrzebowanie na energię ok. 1 mln gospodarstw domowych i w znaczący sposób przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

więcej →

Spalarnia w Białymstoku

Spalarnia odpadów w Białymstoku to jedna z pierwszych w Polsce instalacji termicznego przekształcania odpadów w energię elektryczną i cieplną.

więcej →

Zakład Produkcyjny POLMLEK

To jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Europie. Wykorzystano tu innowacyjne technologie i standardy farmaceutyczne.

więcej →
Konkurs jubileuszowy

"50 inwestycji na 50-lecie Budimeksu"
Ogólnopolski konkurs fotograficzny.
Zrób zdjęcie i wygraj
jedną z czterech cyfrowych lustrzanek,

a co miesiąc vouchery o wartości 250 zł na sprzęt elektroniczny!

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl