wróć do strony głównej

Stadion Lublin

To największa arena sportowa Lubelszczyzny – miejsce, gdzie królują emocje sportowe i artystyczne.

Na stadionie rozegrano np. mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy  U 21  (małe EURO 2017), a w ocenie UEFA był to najlepszy stadion  turnieju. Rozgrywane są mecze piłki nożnej, rugby i futbolu amerykańskiego.Stadion zlokalizowany jest na terenie byłej cukrowni (przy ul. Krochmalnej), na działce o powierzchni ponad 185 tys. m2 w pasie zielonych terenów rekreacyjnych.

Obiekt może pomieścić 15,5 tyś. widzów, a na parkingu zlokalizowanym przed stadionem pomieści się ok. 1000 samochodów i 20 autobusów. Lubelski stadion ma trzecią kategorię UEFA. Fasada stadionu została zaprojektowana w formie podłużnych pasów okalających budynek – metalowych paneli o stosunkowo dużej perforacji. Dzięki temu – po uruchomieniu systemu iluminacji – budynek jest rozświetloną bryłą stanowiącą charakterystyczny punkt orientacyjny.

Ze względu na trudne warunki gruntowe obiekt posadowiony jest na żelbetowych palach. Aby uzyskać wymagane nośności gruntu, cały zagospodarowany teren musiał zostać wzmocniony kolumnami.

Copryright 2018 Budimex    email: konkurs@budimex.pl